Inter School "B" Division Tchoukball Competition

15 &16 April 2014 @ Bendemeer Secondary School

Standings - Group Stage

No. Group A Boys Team P W D L PTS
1 JVS 3 3 0 0 9
2 YHS 3 2 0 1 7
3 BTY 3 1 0 2 5
4 APS 3 0 0 3 3

 

No. Group B Boys Team P W D L PTS
1 PYS 3 3 0 0 9
2 RGT 3 2 0 1 7
3 NAS 3 1 0 2 5
4 SPS 3 0 0 3 3

 

No. Group C Boys Team P W D L PTS
1 OSS 4 4 0 0 12
2 KCP 4 3 0 1 10
3 SOTA 4 1 1 2 7
4 PHS 4 1 1 2 7
5 CSS 4 0 0 4 4

 

No. Group D Boys Team P W D L PTS
1 BDM 3 3 0 0 9
2 FMS 3 2 0 1 7
3 FHS 3 1 0 2 5
4 USS 3 0 0 3 3

 

No. Group X Boys Team P W D L PTS
1 JVS 3 3 0 0 9
2 FMS 3 2 0 1 7
3 OSS 3 1 0 2 5
45 RGT 3 0 0 3 3

 

No. Group Y Boys Team P W D L PTS
1 BDM 3 3 0 0 9
2 PYS 3 2 0 1 7
3 YHS 3 1 0 2 5
4 KCP 3 0 0 3 3

 

No. Group A Girls Team P W D L PTS
1 PYS 3 3 0 0 9
2 JVS 3 2 0 1 7
3 FMS 3 1 0 2 5
4 NAS 3 0 0 3 3

 

No. Group B Girls Team P W D L PTS
1 BDM 4 4 0 0 12
2 MPS 4 2 0 2 8
3 APS 4 2 0 2 8
4 SOTA 4 2 0 2 8
5 CSS 4 0 0 4 4

 

Fixtures

No. Category Group Team A Score  Team B
A2 Boys A JVS 25 11 APS
B2 Boys A BTY 16 17 YHS
A5 Boys A APS 11 19 BTY
B5 Boys A YHS 10 25 JVS
A13 Boys A YHS 18 14 APS
B13 Boys A JVS 23 21 BTY
A3 Boys B PYS 27 5 SPS
B3 Boys B RGT 20 14 NAS
A6 Boys B SPS 10 24 RGT
B6 Boys B NAS 4 27 PYS
A14 Boys B NAS 20 15 SPS
B14 Boys B PYS 25 14 RGT
A1 Boys C KCP 15 19 OSS
B1 Boys C PHS 18 18 SOTA
A4 Boys C OSS 17 14 SOTA
B4 Boys C KCP 21 12 CSS
A7 Boys C SOTA 23 11 CSS
B7 Boys C OSS 17 16 PHS
A11 Boys C CSS 14 17 PHS
B11 Boys C SOTA 18 23 KCP
A15 Boys C PHS 17 18 KCP
B15 Boys C CSS 8 23 OSS
A8 Boys D FHS 8 23 FMS
B8 Boys D BDM 21 4 USS
A12 Boys D BDM 21 5 FHS
B12 Boys D USS 2 21 FMS
A16 Boys D USS 9 16 FHS
B16 Boys D FMS 11 21 BDM
A19 Boys X JVS 31 12 RGT
B19 Boys X OSS 14 25 FMS
A24 Boys X RGT 18 19 OSS
B24 Boys X FMS 17 28 JVS
A27 Boys X FMS 21 18 RGT
B27 Boys X JVS 26 13 OSS
A20 Boys Y YHS 9 28 PYS
B20 Boys Y KCP 7 28 BDM
A25 Boys Y PYS 26 18 KCP
B25 Boys Y BDM 30 10 YHS
A28 Boys Y BDM 26 15 PYS
B28 Boys Y YHS 18 16 KCP
A30 Boys SF1 JVS 22 17 PYS
B30 Boys SF2 FMS 8 26 BDM
B32 Boys 3rd/4th PYS 20 22 FMS
A32 Boys 1st/2nd JVS 21 23 BDM

 

No. Category Group Team A Score  Team B
A9 Girls A PYS 18 16 JVS
A10 Girls A FMS 13 9 NAS
A17 Girls A PYS 22 12 NAS
B17 Girls A JVS 22 5 FMS
A22 Girls A NAS 9 23 JVS
B22 Girls A FMS 6 20 PYS
B9 Girls B SOTA 14 10 APS
B10 Girls B CSS 4 23 BDM
A18 Girls B CSS 8 14 SOTA
B18 Girls B MPS 12 17 APS
A21 Girls B MPS 16 8 CSS
B21 Girls B BDM 15 8 SOTA
A23 Girls B BDM 17 4 MPS
B23 Girls B APS 23 5 CSS
A26 Girls B APS 6 16 BDM
B26 Girls B SOTA 10 22 MPS
A29 Girls SF1 PYS 16 8 MPS
B29 Girls SF2 JVS 11 18 BDM
B31 Girls 3rd/4th JVS 18 17 MPS
A31 Girls 1st/2nd PYS 9 19 BDM

 

11&18 April 2013 @ Jurongville Secondary School

Standings - Group Stage

No. Group A Boys Team P W D L PTS
1 Bendemeer 3 3 0 0 6
2 St Hilda's 3 2 0 1 4
3 Woodlands 3 0 1 2 1
4 Assumption Pathway 3 0 1 2 1

 

No. Group B Boys Team P W D L PTS
1 Riverside 3 3 0 0 6
2 Kuo Chuan Presbyterian 3 2 0 1 4
3 Presbyterian High 3 1 0 2 2
4 St Patrick's 3 0 0 3 0

 

No. Group C Boys Team P W D L PTS
1 Ping Yi 3 3 0 0 6
2 Beatty 3 2 0 1 4
3 Outram 3 1 0 2 2
4 Regent 3 0 0 3 0

 

No. Group D Boys Team P W D L PTS
1 Jurongville 3 3 0 0 6
2 Fairfield Methodist 3 2 0 1 4
3 Evergreen 3 1 0 2 2
4 Ngee Ann 3 0 0 3 0

 

No. Group A Girls Team P W D L PTS
1 Jurongville 3 3 0 0 6
2 MacPherson 3 2 0 1 4
3 Ngee Ann 3 1 0 2 2
4 Outram 3 0 0 3 0

 

No. Group B Girls Team P W D L PTS
1 Bendemeer 4 4 0 0 8
2 Ping Yi 4 3 0 1 6
3 Assumption Pathway 4 2 0 2 4
4 Kuo Chuan Presbyterian 4 1 0 3 2
5 St. Hilda's 4 0 0 4 0

 

Fixtures

No. Category Group Team A Score  Team B
1 Boys A Bendemeer 19 6 Assumption Pathway
2 Boys A Woodlands 11 22 St Hilda's
3 Boys A Assumption Pathway 13 13 Woodlands
4 Boys A St Hilda's 9 19 Bendemeer
5 Boys A St Hilda's 20 6 Assumption Pathway
6 Boys A Bendemeer 21 6 Woodlands
7 Boys B Riverside 26 6 Presbyterian High
8 Boys B St Patrick's 1 20 Kuo Chuan Presbyterian
9 Boys B Kuo Chuan Presbyterian 12 19 Riverside
10 Boys B St Patrick's 3 20 Presbyterian High
11 Boys B Riverside 19 6 St Patrick's
12 Boys B Presbyterian High 10 18 Kuo Chuan Presbyterian
13 Boys C Ping Yi 27 13 Regent
14 Boys C Outram 8 29 Beatty
15 Boys C Regent 15 16 Outram
16 Boys C Beatty 18 28 Ping Yi
17 Boys C Ping Yi 21 13 Regent
18 Boys C Ping Yi 29 10 Outram
19 Boys C Fairfield Methodist 17 21 Jurongville
20 Boys D Ngee Ann 11 21 Evergreen
21 Boys D Evergreen 17 20 Fairfield Methodist
22 Boys D Ngee Ann 5 28 Jurongville
23 Boys D Fairfield Methodist 21 10 Ngee Ann
24 Boys D Jurongville 26 13 Ngee Ann
25 Boys X Bendemeer 19 13 Fairfield Methodist
26 Boys X Kuo Chuan Presbyterian 12 6 Ping Yi
27 Boys X Bendemeer 24 9 Kuo Chuan Presbyterian
28 Boys X Ping Yi 21 14 Fairfield Methodist
29 Boys X Bendemeer 21 12 Ping Yi
30 Boys X Kuo Chuan Presbyterian 18 17 Fairfield Methodist
31 Boys Y Riverside 18 11 Beatty
32 Boys Y St Hilda's 14 19 Jurongville
33 Boys Y Riverside 19 15 St Hilda's
34 Boys Y Jurongville 18 12 Beatty
35 Boys Y Riverside 16 17 Jurongville
36 Boys Y St Hilda's 18 23 Beatty
37 Boys SF1 Jurongville 14 19 Ping Yi
38 Boys SF2 Bendemeer 22 17 Riverside
39 Boys 3rd/4th Jurongville 15 22 Riverside
40 Boys 1st/2nd Bendemeer 23 12 Ping Yi

 

No. Category Group Team A Score  Team B
1 Girls A Ngee Ann 6 19 MacPherson
2 Girls A Outram 1 17 Jurongville
3 Girls A MacPherson 20 5 Outram
4 Girls A Jurongville 26 4 Ngee Ann
5 Girls A Ngee Ann 19 1 Outram
6 Girls A Jurongville 13 9 MacPherson
7 Girls B Ping Yi 12 16 Bendemeer
8 Girls B Kuo Chuan Presbyterian 12 14 Assumption Pathway
9 Girls B St. Hilda's 10 16 Kuo Chuan Presbyterian
10 Girls B Assumption Pathway 9 15 Ping Yi
11 Girls B Bendemeer 18 13 Kuo Chuan Presbyterian
12 Girls B Ping Yi 21 4 St. Hilda's
13 Girls B Bendemeer 17 6 Assumption Pathway
14 Girls B Kuo Chuan Presbyterian 14 18 Ping yi
15 Girls B St. Hilda's 10 18 Bendemeer
16 Girls B Assumption Pathway 19 8 St. Hilda's
17 Girls SF1 Jurongville 17 13 Ping Yi
18 Girls SF2 Bendemeer 21 10 MacPherson
19 Girls 3rd/4th Ping Yi 14 16 MacPherson
20 Girls 1st/2nd Jurongville 10 8 Bendemeer

 

15 April 2011 @ Bendemeer Secondary School

Standings - Group Stage

No. Group A Boys Team P W D L PTS
1 Bendemeer 3 3 0 0 6
2 Sembawang 3 2 0 1 4
3 Riverside 3 1 0 2 2
4 Woodgrove 3 0 0 3 0

 

No. Group B Boys Team P W D L PTS
1 Ping Yi 4 4 0 0 8
2 Outram 4 3 0 1 6
3 Clementi Woods 4 2 0 2 4
4 Unity 4 1 0 3 2
5 Evergreen 4 0 0 4 0

 

No. Group C Boys Team P W D L PTS
1 Jurongville 4 4 0 0 8
2 St Hilda's 4 2 0 1 4
3 Assumption 4 1 0 3 2
4 Chong Boon 4 1 0 3 2
5 Hong Kah 4 1 0 3 2

 

No. Group D Boys Team P W D L PTS
1 Mayflower 4 4 0 0 8
2 Kuo Chuan Presbyterian 4 3 0 1 6
3 Kranji 4 2 0 2 4
4 Holy Innocents' 4 1 0 3 2
5 Kranji 4 0 0 4 0

 

No. Group A Girls Team P W D L PTS
1 Bendemeer 3 3 0 0 6
2 Jurongville 3 2 0 1 4
3 CHIJ St Joseph 3 1 0 2 2
4 Chong Boon 3 0 0 3 0

 

No. Group B Girls Team P W D L PTS
1 Ping Yi 4 4 0 0 8
2 MacPherson 4 3 0 1 6
3 Assumption 4 1 1 2 3
4 Outram 4 1 0 3 2
5 Clementi Woods 4 0 1 3 1

 

Fixtures

No. Category Group Team A Score  Team B
1 Boys A Woodgrove   9    12   Riverside
2 Boys A Sembawang 13 6 Woodgrove
3 Boys A Bendemeer 15 10 Riverside
4 Boys A Woodgrove 5 16 Bendemeer
5 Boys A Riverside 12 13 Sembawang
6 Boys A Bendemeer 15 9 Sembawang
7 Boys B Outram 5 12 Ping Yi
8 Boys B Evergreen 10 11 Unity
9 Boys B Clementi Woods 6 10 Outram
10 Boys B Ping Yi 16 7 Evergreen
11 Boys B Ping Yi 16 7 Unity
12 Boys B Evergreen 3 13 Outram
13 Boys B Unity 10 11 Clementi Woods
14 Boys B Outram 12 9 Unity
15 Boys B Clementi Woods 4 14 Ping Yi
16 Boys B Evergreen 6 9 Clementi Woods
17 Boys C Jurongville 15 7 St Hilda's
18 Boys C Hong Kah 5 18 Jurongville
19 Boys C Hong Kah *WO* 0 30 Assumption
20 Boys C Chong Boon 6 21 Jurongville
21 Boys C Chong Boon 12 8 Assumption
22 Boys C Assumption 9 10 St Hilda's
23 Boys C St Hilda's 9 5 Hong Kah
24 Boys C Assumption 4 15 Jurongville
25 Boys C Chong Boon 7 8 Hong Kah
26 Boys C St Hilda's 14 10 Chong Boon
27 Boys D Kuo Chua n Presbyterian 7 12 Mayflower
28 Boys D Kranji 14 8 MacPherson
29 Boys D Kuo Chuan Presbyterian 16 12 MacPherson
30 Boys D Holy Innocents'  7 9 Kuo Chuan Presbyterian
31 Boys D Mayflower  12   11  MacPherson
32 Boys D Kranji 11  12  Kuo Chuan Presbyterian
33 Boys D Holy Innocents' 4 12 Kranji
34 Boys D Holy Innocents' 6 13 Mayflower
35 Boys D MacPherson 9 11 Holy Innocents'
36 Boys D Mayflower 14 11 Kranji
37 Boys QF1 Bendemeer 18 4 Outram
38 Boys QF2 Ping Yi 14 12 Sembawang
39 Boys QF3 Jurongville 17 7 Kuo Chuan Presbyterian
40 Boys QF4 Mayflower 13 6 St Hilda's
41 Boys SF1 Bendemeer 18 11 Ping Yi
42 Boys SF2 Jurongville 18 7 Mayflower
43 Boys 3rd/4th Ping Yi 14 11 Mayflower
45 Boys 1st/2nd Bendemeer 15 18 Jurongville

 

No. Category Group Team A Score  Team B
1 Girls A CHIJ St Joseph    3      11   Jurongville
2 Girls A Chong Boon 4 10 Bendemeer
3 Girls A Jurongville 8 10 Bendemeer
4 Girls A CHIJ St Joseph 13 8 Chong Boon
5 Girls A Bendemeer 13 4 CHIJ St Joseph
6 Girls A Jurongville 17 5 Chong Boon
7 Girls B Assumption 9 4 Outram
8 Girls B Ping Yi 9 7 Clementi Woods
9 Girls B Outram 2 15 MacPherson
10 Girls B MacPherson 7 14 Ping Yi
11 Girls B MacPherson 9 8 Assumption
12 Girls B Assumption 2 14 Ping Yi
13 Girls B Clementi Woods 3 3 Assumption
14 Girls B Ping Yi 12 3 Outram
15 Girls B MacPherson 7 3 Clementi Woods
16 Girls B Clementi Woods 4 6 Outram
17 Girls SF1 Bendemeer 12 6 MacPherson
18 Girls SF2 Ping Yi 6 10 Jurongville
19 Girls 3rd/4th MacPherson 2 10 Ping Yi
20 Girls 1st/2nd Bendemeer 9 5 Jurongville